Engelliler Sitesi

Engellilere yönelik haber portalı

Haberler » DİĞER » Engellilere İstihdam Eğitimi!

Engellilere İstihdam Eğitimi!

Engellilere İstihdam Eğitimi!

Engellilere

Türkiye Sağlık Turizmi Derneği'nin geliştirilen "Engelsiz Sağlık Turizmi ile Yeni Hayatlar" projesiyle engelli bireylere 3 ay süreyle çağrı merkezi operatörlüğü, mesleki İngilizce, kat hizmetleri eğitimleri verilecek.

TOPLAM BÜTÇESİ 485 BİN TL

Avrupa Birliğinin Katılım Öncesi Mali Yardım Aracı'nın hibe desteğiyle Türkiye Sağlık Turizmi Derneği tarafından geliştirilen "Engelsiz Sağlık Turizmi ile Yeni Hayatlar" projesi ile dezavantajlı kişilerin sosyal entegrasyonu ve istihdam edilebilirliklerinin geliştirilmesi amaçlanıyor. Projenin toplam bütçesi ise 485 bin TL.

"CİDDİ BİR İSTİHDAM KAYNAĞI SAĞLAMAK İSTİYORUZ"

Turizm potansiyellerini araştıran, geliştiren, sektörün yurt içi ve yurt dışı tanıtımını sağlayan, yaşlı ve engellilerin turizm kaynaklı sorunlarını giderme noktasında destek sunan, sağlık turizmi kapsamında Türkiye'yi ziyaret eden yabancılara danışmanlık hizmetleri veren Türkiye Sağlık Turizmi Derneğinin Başkanı Enginer Birdal, "Engelli bireylerin istihdam edilmesinin önündeki engellerin farkındayız. Buna bağlı olarak kendilerini ifade edemeyen, çalışma hakkından yoksun kalan, gelişemeyen dezavantajlı bireylerin niteliklerini arttırarak, insan kaynağı ihtiyacını karşılamak adına geliştirdiğimiz Engelsiz Sağlık Turizmi ile Yeni Hayatlar projesi ile söz konusu kişiler için ciddi bir istihdam kaynağı sağlamayı hedeflemekteyiz" şeklinde konuştu.

"ENGELLİ BİREYLERİN BAĞIMSIZ OLMALARINI HEDEFLİYORUZ"

Söz konusu proje kapsamında sunulacak eğitimlerle engelli bireylerin topluma kazandırılması, grup çalışmalarına ortak edilmesi, meslek edinmelerine destek olunması, en önemlisi de bağımsız olmalarının sağlanmasının hedeflendiği projede kursiyerler için çağrı merkezi operatörlüğü, mesleki İngilizce, kat hizmetleri olmak üzere üç ayrı eğitimin verileceği belirtildi. 3 ay süreli olarak devam edecek eğitimleri başarılı şekilde bitiren öğrencilerin sertifika almaya hak kazanacağı da bildirildi. Proje kapsamında Sağlık Turizmi Çağrı Merkezi kurulacağı, eğitim gören kursiyerlerin eğitim sonrasında istihdam rehberliği alarak iş bulma konusunda destek alacakları belirtildi.

"EĞİTİMLER 3 AY SÜRECEK"

Gerçekleştirilecek eğitimlerin haftada 5 gün olmak üzere 3 ay süre ile devam edeceği ve eğitim modülüne bağlı olarak 2 ay süreli uygulama eğitimlerinin gerçekleştirileceği bildirildi. Proje eğitim programına katılmak isteyen aday kriterleri ise şöyle:

"18-45 YAŞ ARALIĞINDA, EN AZ İLKOKUL MEZUNLARI BAŞVURABİLİR"

"18-45 yaş aralığında, en az ilkokul mezunu, kişisel bakımına özen gösteren, mesleki İngilizce eğitimi alacak olan kişilerde temel düzeyde İngilizce bilgisine sahip olan kişilerin başvurması gerekmektedir. Tespit sınavı sonrası yeterliliğin sağlanması mümkün hale gelecektir."

 
 
Bu haber 5036 kez okundu

BENZER HABERLER

YORUM YAZ

BU HABERE YAPILAN YORUMLAR

ENGELLİLER SİTESİNE SOR