Engelliler Sitesi

Engellilere yönelik haber portalı

Haberler » AYLIK » İş kazası hayatını 'kabus'a çevirdi

İş kazası hayatını 'kabus'a çevirdi

İş kazası hayatını 'kabus'a çevirdi

Sivas'ta bekçilik yaptığı inşaattan düşerek ayağı kırılan ve damar tıkanıklığı sorunu nedeniyle yatağa bağımlı hale gelen İbrahim Şahin, sağlığına kavuşacağı günün hayalini kuruyor.

İş

Sivas'ta bekçilik yaptığı inşaattan düşen, bacaklarında damar tıkanıklığı ve kas erimesi oluştuktan sonra yatağa bağımlı hale gelen İbrahim Şahin, sağlığına kavuşacağı günü iple çekiyor.

Emek Mahallesinde yaşayan İbrahim (62) ve Hicran Şahin (38) çiftinin yaşamı, Şahin'in bekçilik yaptığı inşatta 3,5 metre yükseklikten düşmesiyle adeta "kabusa" döndü.

Kazadan sonra sol ayağında ve omurgasında kırık oluşan Şahin, geçirdiği ameliyatın ardından ayak parmaklarında morarma sorunuyla karşı karşıya kaldı.

Bacağındaki kırığın tutmadığı belirlenen ve ikinci bir ameliyat geçirerek ayağına 14 platin takılan Şahin, her iki bacağında damar tıkanıklığı ve kas erimesi başlaması nedeniyle ameliyat olamıyor. Şahin, bu zor süreçte bir daha ayağa kalkamama korkusu yaşıyor.

Sağlığına kavuşacağı günün hayalini kuran Şahin, kendisine uzanacak şifa elini bekliyor.

18 yıllık kocasının yatağa bağımlı hale gelmesi nedeniyle işinden ücretsiz izin almak zorunda kalan Hicran Şahin ise eşinin bakımını aksatmadan yapıyor.

Bu süre zarfında maddi sorunlar da yaşamaya başlayan çift, 3 aydır kira ve faturalarını ödeyemiyor. Babasının durumuna üzüldüğü ve psikolojisi bozulduğu için kızlarını bir yakınlarının yanına göndermek zorunda kalan çift, gözyaşları içerisinde mutlu günlerine geri dönmenin hayalini kuruyor.

"Gözümü açtığımda eşime bir şey oldu mu korkusuyla yaklaşıyorum"

Her sabah eşine bir şey olacağı korkusuyla uyandığını anlatan Şahin, "Eşim zaten sabaha kadar uyumuyor. Her sabah gözümü açtığımda eşime bir şey oldu mu diye korkuyla yaklaşıyorum. Çünkü ayağı akşamları kan topluyor, morarıyor. O korkuyla uyanıyorum." ifadesini kullandı.

İbrahim Şahin ise eski günlerine dönmenin hayaliyle yaşadığını dile getirerek, "Kızım bu halime dayanamıyor diye başka yere gönderdik. Ben 6,5 ay önceki halimi dünyaya değişmem. Yeniden eşimin yanında durmak istiyorum. Bu acılara çok dayanamıyorum ama isyan da etmiyorum. Eşimden Allah razı olsun ama o da yoruldu artık. Tedavi olmak istiyorum. Tek isteğim yeniden ayağa kalkıp ailemin başında olmak." diye konuştu.

MERVE TOPUZ

 
 
Bu haber 241 kez okundu

BENZER HABERLER

YORUM YAZ

BU HABERE YAPILAN YORUMLAR

ENGELLİLER SİTESİNE SOR