Engelliler Sitesi

Engellilere yönelik haber portalı

Haberler » ANASAYFA ÖZEL » Engelli istihdamına süper teşvik geliyor!

Engelli istihdamına süper teşvik geliyor!

Engelli istihdamına süper teşvik geliyor!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatı ile 'istihdam seferberliği' başlatan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, özürlü istihdamına yönelik de ayrı bir düzenleme üzerindne çalışıyor. Yeni sistemde özürlü istihdamının kapsamı genişliyor. Küçük esnafa da özürlü çalışma imkanı getiriliyor. Ve bu kapsamda yapılacak istihdama da süper teşvikler verilecek.

Engelli

MÜEZZİNOĞLU AÇIKLADI

Engelli istihdamına yönelik çalışmanın ip uçlarını Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu verdi. Müezzinoğlu, İstanbul Ticaret Odası'nda yaptığı konuşmada, özürlü istihdamına yönelik bir paket üzerinde çalışdığını bildirdi.

Müezzinoğlu'nun konuyla ilgili açıklaması şöyle:

"Bunlara (engellilere) ilave teşvikler vererek, diğerlerinin muafiyetini sağlayarak... Mesela birisi tekstilde yüzde 30 özürlü çalıştırmak isteyebilir. Ona göre çalışma, altyapı yapar. Biz ona ayrıcalıklı teşvikleri yaparız. Bir de 50 sonrası, bunu sıfırlayacağız. Mahallesindeki bakkala, markete, pastanede 3 kişi çalışıyor, bir engelli alsın, ona olağanüstü teşvik verelim. Engelli mahallesinde kalsın. Tüm bunlarla ilgili çalışıyoruz."

 
 
Bu haber 32039 kez okundu

BENZER HABERLER

YORUM YAZ

BU HABERE YAPILAN YORUMLAR

ENGELLİLER SİTESİNE SOR