Engelliler Sitesi

Engellilere yönelik haber portalı

Haberler » YARDIMLAR » 18 yıl sonra akülü araca kavuştu

18 yıl sonra akülü araca kavuştu

18 yıl sonra akülü araca kavuştu

İstanbul Beşiktaş Belediyesi, Hakkari'de yaşayan engelli 60 yaşındaki Ahya Dayan'a akülü araç gönderdi.

18

18 yıl önce geçirdiği kaza sonucu engelli kalan 60 yaşındaki 7 çocuk babası Ahya Dayan, kentin Karşıyaka Mahallesinde bulunan evinde yıllardır yatalak bir hayat sürdürürken, Ramazan bayramı öncesi kendisini sevindiren bir hediye aldı. 

Uzun yıllardır yaşadığı engel nedeniyle yatalak bir hayat sürdüren Dayan, kendisine yardım edilmesi için Hakkari Belediyesine müracaat etmişti. Hakkari Belediyesi'nin kardeş belediye olduğu Beşiktaş Belediyesi'ne durumu iletmesi üzerine, Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar ile Beltaş Eğitim Kültür Hizmet ve Sosyal Yardım Vakfı Müdürü Çetin Tarıoğlu tarafından Dayan'a tam donanımlı bir akülü araç hediye edildi.

Akülü aracı teslim edilen Ahya Dayan, Belediye Başkanı Dilek Hatipoğlu, Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar ve yardımları dokunan herkese teşekkür etti.

Geçirdiğim kaza sonucu yaklaşık 20 yıldır engelli bir hayat sürdüğünü hatırlatan Dayan, "Bunun yanında ciddi hastalıklarla mücadele etmekteyim. Yani doktora gitmekten, sokakta hava almaya ve bir yere misafirliğe gitmeye kadar çok ciddi bir taşıma sorunu yaşıyordum. Bu soruna teknolojinin verdiği nimetlerden faydalanabilmem için maddi durumum el vermiyordu. Bende bu konuda bana yardımcı olunması için belediyemize ve daha birçok kuruma başvuruda bulundum. Sağ olsun belediyemiz çok kısa bir sürede bana yardımcı olmak adına bir çözüm yolu bulup kardeş belediyemiz tarafından benim için paha biçilemeyecek kadar çok anlamlı bir araç hediye etti. Allah hepsinden razı olsun" diye konuştu.

 
 
Bu haber 364 kez okundu

BENZER HABERLER

YORUM YAZ

BU HABERE YAPILAN YORUMLAR

ENGELLİLER SİTESİNE SOR