Engelliler Sitesi

Engellilere yönelik haber portalı

Haberler » ANASAYFA ÖZEL » Engelliler 3.atama için DPB'da buluşuyor

Engelliler 3.atama için DPB'da buluşuyor

Engelliler 3.atama için DPB'da buluşuyor

Kamuda mevcut olan 25 bin açık engelli kontenjanı için engelli memur adayları 2015 yılında engelli atamasının yapılmasını istiyor. Bu bağlamda engelli memur adayları Ankara'da buluşup DPB ile görülecekler. İşte buluşma saati ve detaylar

Engelliler

 Kamuda mevcut olan 25 bin açık engelli kontenjanı için engelli memur adayları 2015 yılında engelli atamasının yapılmasını istiyor. Bu bağlamda engelli memur adayları Ankara'da buluşup DPB ile görülecekler. İşte buluşma saati ve detaylar.

25 BİN AÇIK ENGELLİ KONTENJANI İÇİN ENGELLİ ATAMASI ŞART!

Bilindiği üzere engelli vatandaşların kamu kurum ve kuruluşlarında istihdamlarının sağlanabilmesi için öncelikle Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavına (EKPSS) girmeleri daha sonra da açıklanan engelli kadrolarını tercih etmeleri gerekmektedir.

Devlet Personel Başkanlığının 2015 Mayıs ayının istatistiki verileri incelendiğinde Türkiye'de boş olan engelli kontenjanının yaklaşık 25 bin civarında olduğu bu sayının ise gün geçtikçe katlanarak arttığı da gözle görülen ve kabul edilebilir bir gerçektir. Hal böyle olunca da kamuda görev yapmak isteyen engelli memur adayları boş olan engelli kontenjanların dolması ve yaşamlarını iyi şartlarda hem kendilerine hemde devletine faydalı bir birey olma isteği içerisindedirler.

Bu bağlamda sosyal medyada organize olan engelli memur adayları 2015 yılı bitmeden engelli atamasının olması ve kamuda istihdam edilme taleplerini gerek sosyal medya aracılığı ile ilgili kişi veya bakanlıklara gerek ise gerekli mercilerle bire bir yaptıkları görüşmeler ile bildirmektedirler.

Türkiye'nin bir çok il ve ilçesinde organize olan engelli memur adayları bu isteklerini bildirmek üzere 7 Eylül 2015 tarihinde saat 09:30'da Ankara'da toplanarak konuyu Devlet Personel Başkanı Mehmet Ali KUMBUZOĞLU ile görüşecek ve bu haklı taleplerini ileteceklerdir.

Engelli memur adayları gelecekteki yaşantıları için hayati önem taşıyan bu görüşmeye Türkiye'de bulunan ve istihdam edilmek isteyen diğer tüm engelli memur adaylarını da davet ederek "yarınlarınız ve umutlarınız için, gelecekteki hayalleriniz için yapılacak olan görüşmeye sizlerde gelin, gelin ki sesimiz daha gür çıksın, gelin ki artık engellilerin birlik içerisinde hareket edebildiğini, istedikten sonra başaramayacağımız hiç bir şeyimizin olmayacağını gösterelim" diye seslenerek katılımın yüksek sayıda olması gerektiğini belirttiler.

 
 
Bu haber 13008 kez okundu

BENZER HABERLER

YORUM YAZ

BU HABERE YAPILAN YORUMLAR

ENGELLİLER SİTESİNE SOR