Engelliler Sitesi

Engellilere yönelik haber portalı

Haberler » ÖMSS » Adaylar Dikkat! Bugün Sona Eriyor

Adaylar Dikkat! Bugün Sona Eriyor

Adaylar Dikkat! Bugün Sona Eriyor

Adaylar

15 Temmuz darbe girişimi nedeniyle engelli memur adayları tarafından tepkiye neden olan bir kararla ÖSYM tarafından uzatılan tercih işlemleri bugün sona eriyor.

Buna göre, adaylar, tercihlerini Ölçme, Seçme Ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığının (ÖSYM) internet sitesi (www.osym.gov.tr) üzerinden yayımlanan “2016 EKPSS/Kura İle Engelli Kamu Personeli Yerleştirme Tercih Kılavuzuna göre 29 Temmuz 2016 tarihi Cuma günü saat 23.59’a kadar  yapabileceklerdir.

Bugün sona erecek 2016 EKPSS/Kura ile Merkezi atamalar çerçevesinde kamu kurum ve kuruluşlarına 6 bin 113 engelli memur ataması yapılacak. Bu kadrolardan bin 220'si ilkokul mezunları, 2 bin 514'ü lise, bin 340 'u önlisans, 1039'u ise lisans mezunları için ayrılmış durumda.

DİKKAT!

Başvuru merkezlerinden tercih işlemi yapılmayacak. ÖSYM'ye posta yoluyla gönderilen veya elden verilen tercih listeleri geçerli olmayacak. Sadece elektronik ortamda yapılacak tercihler işleme alınacak.

Adaylar, ÖSYM'nin "https://ais.osym.gov.tr" adresindeki açıklamalar doğrultusunda tercihlerini tamamlayacak. Adayların, tercihlerinin ÖSYM'ye ulaştığından emin olmaları için ekranda "2016-EKPSS/KURA Tercihleriniz ... tarihinde başarı ile ÖSYM'ye bildirilmiştir" ifadesini görmeleri gerekiyor. Adayların, tercih işlemini tamamladıktan sonra süresi içerisinde ÖSYM'nin internet adresinden bilgilerini mutlaka kontrol etmesi ve yazıcıdan tercih listesinin bir dökümünü edinerek saklaması zorunlu.

 
 
Bu haber 9894 kez okundu

BENZER HABERLER

YORUM YAZ

BU HABERE YAPILAN YORUMLAR

ENGELLİLER SİTESİNE SOR